Menükapat

Otelimiz

otelimizi yakından tanıyın isteriz..

Türkiye’nin hala bakir kalmış nadir beldelerinden biri olan Datça’da yer alıyor otelimiz! Hem de tam merkezde, limana 50 metre mesafede, pırıl pırıl mavisiyle bağıra çağıra ben buradayım diyen denize ve plajlara yine çok değil 2 dakikalık yürüme mesafesinde… her türlü özel alışverişinizi yapabileceğiniz sevimli dükkanlara ve dilediğinizi dilediğiniz zamanda yiyebileceğiniz restoranlara da -söylemeye artık gerek yok ama- yürüme mesafesinde! Bu kadar merkezi olanaklara yakın olmakla birlikte, şanslı konumumuzla bir o kadar da sakinliği yaşayabileceğiniz bir köşedeyiz…

Toplam 26 odamız var; bunların 11’i dubleks yani çift katlı özellikle çocuklu aileler ve aynı odada kalıp gece sohbetleri ve pijama partileri yapmayı seven her yaştan gençlere uygun olarak dizayn edildi. Diğer 15 odamız ise çift kişilik yatağa sahip… Odalarımız öyle farklı farklı adlarda farklı farklı renklerde değil bilesiniz! Dedik ya biz çocuk saflığındayız diye, odalarımız da öyle… bizim için en önemlisi temizliği, sadeliği, –şehir dilinde minimalist diyorlarmış buna– ;)

Tüm odalarımız doğal taşla kaplı, yatakların baş ucunda okuma lambaları var, ama biraz da yatakta televizyon keyfi yapayım diyenler için LCD ekran televizyonlar yine tüm odalarda mevcut!! Bunların dışında saç kurutma makinası, kasa, minibar, klima ve kettle (su ısıtıcısı) standart olarak sunduklarımız.

Kahvaltımız Datça yerel fırınlarından alınan tazecik sıcacık çeşit çeşit ekmek ve simitler eşliğinde açık büfe olarak servis ediliyor. Sunulanların yerel olması, bahçe olması, ve organik olması en büyük titizliğimiz… Misal balımızı Mesudiye arıları yapıyor, soğuk sıkım ekstra sızma zeytinyağımız Datça köylerinde yapılıyor…

Herkesi bir araya toplayan lobimiz içinde barımızı da barındırıyor… içkilerinizi ister sıcacık renklerle ve pufidik koltuklarla dekore edilmiş lobimizde isterseniz püfür püfür esintisiyle terasımızda yudumlayabilirsiniz. Bu arada unutmadan söyleyelim lobimizin duvarlarını ressam Leyla Nişan’ın resimleri süslüyor… Sadece resimler de değil el boyaması ahşap objeler ve heykeller de Leyla Hanım’a ait… Otelimize kattığı ruh için kendisine teşekkür ederiz. Yine lobimizde bulunan mütevazi kütüphanemizde farklı zevklere hitap eden kitaplarımız var… İsteyene Türkçe, isteyene İngilizce! Tatiliniz boyunca keyifle seçip okuyabilesiniz diye… ayrılırken lütfen kütüphanemize bırakmayı unutmayın ki herkes okusun… Doğa ve Ada’nın seçtiği keyifli çocuk kitapları da yine kütüphanemizde mevcut… tüm annelere duyurulur ;)